El. ME U-19: Reprezentantki Polski zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie!

18 wrz 2017, 17:17

Bardzo dobrze zakończyły się zmagania pierwszej rundy eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy do lat 19 w piłce nożnej dla naszych młodych piłkarek! W ostatnim grupowym meczu “Biało-czerwone” zremisowały 2:2 z Rosjankami i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie 12.

W dwóch pierwszych meczach Polki nie dawały szans odpowiednio Greczynkom wygrywając 3:1 oraz Gruzinkom (7:0)! W ostatnim spotkaniu nasze zawodniczki potrzebowały zatem jednego punktu by zając pierwsze miejsce i tak się stało. Rosjanki choć dwukrotnie przegrywały to zawsze podnosiły się i ostatecznie zremisowały 2:2.

Pierwszego gola w meczu zdobyła Roksana Ratajczyk w 11. minucie. Rywalki odpowiedziały tuż przed przerwą z rzutu karnego. Na reakcję Polek nie trzeba było długo czekać. Już cztery minuty po wznowieniu gry Zawistowska ponownie dała prowadzenie “Biało-czerwonym”, ale ostatnie słowo należało do naszych wschodnich sąsiadek. W 85. minucie wynik spotkania ustaliła 17-letnia Milena Nikitina.