El. ME U-19: Udany początek Polaków!

4 paź 2017, 18:40

Bardzo udanie rozpoczął się dla reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. W pierwszym meczu grupy 2 podopieczni Dariusza Dźwigały pokonali w Gliwicach Irlandię Północną 2:1!

Drugie spotkanie w tej grupie (w pierwszym Niemcy rozbili Białoruś 5:1) w pierwszej połowie nie obfitowało w bramki. Piłkarze “rozkręcili” się dopiero w drugiej części, którą lepiej rozpoczęli niespodziewanie Irlandczycy z Północy. W 63. minucie prowadzenie gościom dał Daniel Amos. Do wyrównania 11 minut później wyrównał Adrian Łyszczarz, a w 83. minucie upragnione zwycięstwo “Biało-czerwonym” dał napastnik Pogoni Szczecin, Aron Stasiak.

Do drugiej fazy eliminacji awansują dwie najlepsze reprezentacje z grup. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają 7 października na Stadionie Śląski, a rywalami będą Białorusini.

Polska 2-1 Irlandia Północna