Elite League U-20: Portugalia lepsza od Polski

9 lis 2017, 19:27

Reprezentacja Polski do lat 20 (rocznik 1997) przegrała w Kluczborku Portugalii 1:2 (0:1). Dla tych drużyn było to piąte spotkania w ramach turnieju Elite League.

Po ciekawej pierwszej połowie Portugalia prowadziła 1:0. Goście stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych i w 28. minucie przyniosło to zamierzony efekt, a wynik otworzył André Vidigal. Polska starała się odpowiedzieć, jednak rywale w tej części grali dobrze nie tylko w ofensywie, ale i w defensywie. Po przerwie inicjatywę przejęła Polska i już w jednej z pierwszych akcji wyrównujące trafienie zaliczył Michał Żebrakowski. W końcówce ponownie lepsi byli rywale i w 77. minucie zdobyli zwycięską bramkę.

Polska – Portugalia 1:2 (0:1)

Bramki: Michał Żebrakowski 47. – André Vidigal 28., Tiago Dias 77.

Polska U-20: Drągowski – Kwaśniewski, Chruściel, Dzięcioł, Pestka – Jóźwiak, Milewski, Łabojko (77. Ambrosiewicz), Ryczkowski (46. Mandrysz), Mystkowski (61. Przybylski) – Siemaszko (46. Żebrakowski).

Portugalia U-20: Virginia – Pinto, Leite, Queiros, Sousa – Vidigal (57. Dias), Pires, Jordao (66. Paz), Fernandes, Felipe (85. Neto) – Gomes (57. Marques).