ELW: Wisła Can Pack przegrywa we Włoszech

Aktualizacja: 27 sty 2017, 11:13
26 sty 2017, 22:02

Wyjazd mistrzyń Polski do Włoch na mecz dziesiątej kolejki zakończył się przegraną. Wiele do życzenia pozostawiała w tym meczu skuteczność Wisły. Dla krakowianek była to ósma porażka w tej edycji żeńskiej Euroligi.

Szybkie akcje gospodyń i brak zdecydowania w polskim zespole zaowocowały wynikiem 9:2 na otwarcie spotkania. W drugiej kwarcie przewaga włoskiej ekipy tylko wzrastała. Powoli, ale systematycznie. Mistrz Polski po zmianie stron, powoli odrabiał straty i po trafieniu Szott-Hejmej w 28 minucie tracił do rywalek tylko 5 „oczek” – 40:45. Na początku ostatniej części spotkania seria 7:0 koszykarek ze Schio praktycznie zamknęła drogę do zwycięstwa dla „Białej Gwiazdy”. W końcowych minutach było jeszcze gorzej i kolejna porażka stała się faktem. Najskuteczniejszą koszykarką w zespole Famili była wspomniana wyżej Zandalasini (16).

FAMILA SCHIO – WISŁA CAN PACK KRAKÓW 80:54  (20:15, 19:12, 12:15, 29:12)

Famila Schio: Cecilia Zandalasini 16, Laura Macchi 15, Giorgia Sottana 13, Jolene Anderson 11, Endene Miyem 10, Nuria Martinez 5, Martina Bestagno 5, Marzia Tagliamento 3, Kathrin Ress 2, Giulia Gatti 0, Raffaella Asciadri 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Hind Ben Abdelkader 17, Vanessa Gidden 13, Sandra Ygueravide 11, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Magdalena Ziętara 4, Olivia Szumełda-Krzycka 0, Ziomara Morrison 0.