Emocje w Krakowie. Zmarnowany rzut karny i kolejne zwycięstwo Pasów

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:26
14 paź 2016, 20:02

W spotkaniu otwierającym 12. kolejkę Cracovia zmierzyła się z Wisłą Płock. Było to dopiero siódme starcie tych zespołów w rozgrywkach ekstraklasy i zakończyło się wynikiem 1:0.

Początek meczu był dość wyrównany. Pierwszy celny strzał oddał Szczepaniak w 28. minucie po dośrodkowaniu Wójcickiego, skierował piłkę, głową w stronę bramki, ta padła jednak łupem bramkarza. W 30. minucie Malarczyk sfaulował Ilieva w polu karnym Cracovii. Sędzia, Krzysztof Jakubik nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Dominik Furman, uderzył jednak niecelnie i piłka powędrowała ponad poprzeczką. Pomocnik Wisły Płock zmarnował stu procentową sytuację i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowo.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian. Na boisku było dość nerwowo, co skutkowało duża ilością fauli. Po rzucie rożnym Kiełpin sparował strzał z pięciu metrów Krzysztofa Piątka ale dobitki Wójcickiego nie dał już rady obronić i w 54. minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Wisła szukała szansy na wyrównanie i w 65. minucie dosłownie zagotowało się w polu karnym gospodarzy jednak dobra interwencja Sandomierskiego uchroniła Cracovię przed stratą bramki. W końcówce spotkania Piątek miał jeszcze okazję podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, szansy jednak nie wykorzystał i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Składy:

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Malarczyk, Polczak, Brzyski – Budziński, Dąbrowski, Covilo, Cetnarski – Szczepaniak, Piątek.

Wisła: Kiełpin – Stępiński, Szymiński, Bozić, Sylwestrzak – Rogalski, Furman – Reca, Kriwiec, Merebaszwili – Kante.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).