Emocjonujący mecz w Bielsku-Białej!

21 lis 2017, 19:33

Ten, kto wybrał się we wtorkowe popołudnie na mecz Nice I Ligi, pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała i Stalą Mielec nie mógł narzekać na brak emocji. Kibice gospodarzy z pewnością żałują końcowego wyniku, gdyż bielszczanie przegrywali do przerwy 0:2, a i tak zdołali doprowadzić do remisu.

O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą wiadomo już od dawna. Dziś na własnej skórze przekonali się o tym piłkarze Podbeskidzia. “Górale” po kwadransie gry powinni już prowadzić, ale w wykańczaniu akcji zabrakło im szczęścia. Futbolówka, po uderzeniu Bartosza Jarocha z rzutu wolnego, wylądowała na słupku, a chwilę później Iliev nie trafił czysto w piłkę, marnując okazję do pokonania Majeckiego.

Stal powoli zaczęła dochodzić do głosu i prawdziwą kontrofensywę widzieliśmy pod koniec pierwszych 45 minut. Wpierw Paweł Oleksy niefortunnie zmienił tor lotu piłki i zaliczył samobójcze trafienie. A tuż przed zejściem do szatni, Mateusz Cholewiak uderzył nie do obrony i Rafał Leszczyński skapitulował po raz drugi.

Adam Nocoń nie zamierzał zwlekać i na drugą połowę dokonał dwóch zmian w zespole. Murawę opuścili Iliev oraz Oleksy, a zamiast nich szansę otrzymało dwóch Pawłów – Tomczyk i Moskwik. Pierwszy z dwójki dosyć szybko odwdzięczył się szkoleniowcowi, bo niecałych dziesięć minut wystarczyło mu na strzelenie bramki kontaktowej.

“Górale” dążyli zadać kolejny cios rywalom, ale marnowali zbyt dobre okazje. W końcu jednak dopięli swego i Sabala wyrównał w 83. minucie. Napastnik chwilę wcześniej zmarnował rzut karny, więc naprawił to co zepsuł. Wiele wskazywało na to, że gospodarzom uda się zdobyć punkt. Ale Stal nie zagrała efektownie, ale efektywnie, co jest znacznie ważniejsze w piłce. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cholewiak i trzy punkty wywiozą piłkarze z Mielca. Zwycięstwo przesunęło Stal na piąte miejsce, a Podbeskidzie pozostaje na jedenastym miejscu

Nice I Liga, 17. kolejka

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec 2:3 (0:2)

54′ Tomczyk, 83′ Sabala – 40′ Oleksy (samobój), 45′ Cholewiak, 89′ Cholewiak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Jaroch, Malec, Wiktorski, Oleksy (45′ Cholewiak) – Hanzel – Kozak (86′ Podgórski), Rakowski, Iliev (46′ Tomczyk), Sierpina – Sabala
Stal Mielec: Majecki – M. Gancarczyk, Kiercz, Grodzicki, Leandro – Janota (72′ Swędrowski), Górka (65′ Marciniec), Getinger – Banaszewski, Cholewiak – Djermanovic (77′ Przystalski)