EuroCup: Adam Waczyński zdobył trofeum z Unicaja! [WIDEO]

Aktualizacja: 6 kwi 2017, 10:11
6 kwi 2017, 08:58

Drużyna Unicaja Malaga, pokonując Valencia Basket 63:58 w hali rywala, odniosła spory sukces zdobywając EuroCup! Goście dokonali trudnej sztuki, gdyż gracze Valencii byli niepokonani na własnym parkiecie od 22 meczów. Tym samym stan finałowej rywalizacji wyniósł 2:1 na korzyść ekipy Adama Waczyńskiego i to przyjezdni wracali do swego miasta w doskonałych humorach.

Przed rozpoczęciem tego starcia w finałowej serii mieliśmy remis 1:1. Najpierw u siebie triumfowali gracze Valencii 68:62, a w rewanżu na swoim terenie Unicaja zrewanżowała się, wygrywając 79:71.

Decydujące starcie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie od prowadzenia Malagi 10:2,ale dalsza część pierwszej kwarty przebiegła zgodnie z planem gospodarzy, którzy dogonili rywali i wyszli na prowadzenie 22:18 po 10 minutach gry. Druga ćwiartka była bardzo wyrównana (11:12 dla Unicaja) i do przerwy nieznacznie wygrywała Valencia 33:30.

Trzecia odsłona finałowej potyczki przyniosła znaczną poprawę jakości gry gospodarzy, którzy zdominowali grę i wyszli na wydawałoby się bezpieczne prowadzenie 54:43 przed decydującą fazą spotkania. Gdy w pierwszej minucie czwartej kwarty na 56:43 trafił Will Thomas, kibice gospodarzy mogli być już prawie pewni swego. To co wydarzyło się później zapisze się jednak złotymi literami w historii klubu z Malagi. Wówczas to do głosu doszli wreszcie koszykarze Unicaja, którzy zaliczyli sensacyjne 20:2 i zakończyli finałowy bój wynikiem 63:58. Unicaja campeones! Zdobywając Puchar Europy Unicaja zagra w kolejnej edycji Euroligi.

Adam Waczyński spędził na parkiecie ponad 16 minut, trafiając jedną ze swych trzech prób zza łuku. Popularny “Waca” do 3 zdobytych oczek dołożył 6 zbiórek w obronie, zaliczył także stratę.

Najskuteczniejszy w szeregach zwycięzców był Alberto Diaz z 12 punktami. W ekipie Valencii najlepszy był Bojan Dubljević (16 oczek i 6 zbiórek). MVP finałów został wybrany wspomniany A. Diaz.

Valencia Basket – Unicaja Malaga 58:63 (22:18, 11:12, 21:13, 4:20)