EuroCup: Artego z awansem

22 gru 2017, 06:59

W rewanżu Artego Bydgoszcz pokonało ekipę z Miskolca. Węgierki tylko chwilami podejmowały walkę z polskim zespołem. Sprawa awansu była rozstrzygnięta po pierwszym wygranym 86:68 przez bydgoszczanki.

Po 18-punktowym zwycięstwie w pierwszym meczu bydgoszczanki spokojnie podchodziły do rewanżu. Artego szybko objęło prowadzenie 8:0, ale równie ekspresowo pojawiło się rozluźnienie w obronie. Po 10 minutach było 19:16. Kolejna odsłona to seria 10:0, która szybko dała złapać oddech i pozwoliła na kontrolowanie spotkania. Po trafieniu trójki Elżbiety Międzik w 18 minucie było już 42:29. Dużo zmieniło się po przerwie, gdzie skuteczna gra Burkholder (22 punkty, 11 zbiórek), Bach (8) oraz Peckovej (13) doprowadziły do stanu… 50:54 na 3 minuty przed zakończeniem III kwarty. Widzące swoją szansę na dobry wynik przyjezdne nie dawały jednak za wygraną i przez całą IV kwartę atakowały drużynę trenera Herkta. W odpowiedzi bardzo dobrze grająca Stallworth (23 punkty) oraz Stankovic (13) dorzucały kolejne punkty do konta całego zespołu i nie pozwoliły aby zwycięstwo wymknęło się z rąk. Mecz z double-double zakończyła Julie McBride (12 punktów oraz 13 asyst). Pierwszy mecz kolejnej rundy z Carolo Basket 4 stycznia w Bydgoszczy, rewanż 11 stycznia na wyjeździe.

Artego Bydgoszcz – DVTK Miskolc 75:71 (19:16, 27:16, 13:21, 16:18)

awans: Artego Bydgoszcz (wygrana 161 – 139)
Bydgoszcz: Stallworth 23, Stankovic 13, McBride (12 (13as), Międzik 11, O’Neill 10, Szott-Hejmej 4, Żurowska-Cegielska 2
Miskolc: Burkholder 22 (13zb), Szabo 16, Peckova 13, Melnika 10, Bach 8, Kiss 2