Euroliga kobiet: CCC wygrywa w ostatnim meczu u siebie

Aktualizacja: 16 lut 2017, 04:43
15 lut 2017, 23:31

Dzisiejszym spotkaniem zawodniczki CCC żegnały rozgrywki europejskie w swojej hali. Rywalem była francuska ekipa ESBV-LM. Polkowiczanki pożegnały się w dobrym stylu wygrywając spotkanie. To była drugie zwycięstwo w tym sezonie dla dolnośląskiej ekipy w Eurolidze.

CCC rozpoczęło spotkanie z wysokiego “C”. W połowie pierwszej kwarty polkowiczanki prowadziły 15:6. Pokazały, że doświadczenie zebrane w poprzednich dwunastu spotkaniach nareszcie owocowało. Mimo ośmiopunktowej zaliczki po pierwszej odsłonie kibice w hali mogli mieć pewne obawy co do wyniku końcowego. Francuzki szybko złapały wiatr w żagle i zmniejszyły straty do trzech oczek. Przestuj polskiej ekipy trwał jednak tylko dłuższą chwilę. To zawodniczki trenera Kovacika punktowały w końcówce drugiej kwarty, dzięki czemu po dwudziestu minutach utrzymały prowadzenie z pierwszej odsłony.

Początek trzeciej kwarty był podobny do otwarcia drugiej. To przyjezdne goniły wynik. W pewnym momencie CCC prowadziło tylko 48:47. Jednak co zbierane doświadczenie o którym wspominaliśmy teraz dało o sobie we znaki. Ekipa z Lile na chwilę dała się ponownie rozpędzić polkowiczankom. W ostatnich dwóch minutach spotkania polski zespół kontrolował sytuację na boisku.

Cztery zawodniczki CCC zakończyły spotkanie z dorobkiem 13 i więcej punktów. Najskuteczniejszą była Walerija Musina z osiemnastoma oczkami. Z kolei Rezan do 16 punktów dodała 9 zbiórek, natmiast Faulkner zapisała na swoim koncie 15 oczek oraz aż 13 asyst.

CCC Polkowice – ESBV-LM 77:68 (24:16, 19:19, 20:18, 14:15)

Polkowice: W. Musina 18, Rezan 16, Faulkner 15 (13as), Ortiz 13, Gala 5, Urbaniak 3, Harrison 3, R. Musina 2, Leciejewska 2
Lille: Ayayi 17, Bremont 13, Iagupova 13, Sy Diop 10, Amant 9, Gomis 4, Gaye 2