Euroliga kobiet: Wisła wygrywa na wyjeździe i zagra w Euro Cup

15 lut 2017, 18:43

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków odnoszą bardzo ważne zwycięstwo w Eurolidze, wygrywając z Mersin 83:74! Dzięki tej wygranej “Biała Gwiazda” awansuje do 1/4 finału EuroCup!

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia krakowianek w szczególności Vanessy Gidden, Eweliny Kobryn oraz Meighan Simmons. Jeszcze na początku drugiej kwarty wiślaczki prowadziły 13:27. I w tym momencie do głosu doszły rywalki. Po pięciu oczkach z rzędu Mersin prowadzenie Wisły spadło do stanu 27:31.

Po wznowieniu gry po przerwie kolejne punkty zdobyła najlepiej dziś punktująca w zespole Mersin Abdi i to gospodynie prowadziły 48:47. Jednak seria 9:0 Wisły zaczęła moment, gdy losy spotkania odwracały się na korzyść mistrzyń Polski.

Punkty Simmons pod koniec trzeciej kwart pozwolił drużynie Wisły na 10-punktowe prowadzenie – 60:50. Ostatnie minuty spotkania to skuteczna gra ekipu Jose Hernandeza, która ostatecznie wygrała 83:74 i zapewnił sobie grę w EuroCup.

MERSIN – WISŁA CAN PACK KRAKÓW  74:83 (13:22, 26:21, 16:21, 19:19)

Mersin: Abdi 21, Nevlin 19, Petronyte 12 (13zb), Robinson 12, Dogan 6, Kartaltepe 4
Kraków: Gidden 20, Kobryn 18, Ygueravide 18, Pop 11, Ben Abdelkader 7, Simmons 5, Ziętara 2, Szott-Hejmej 2