Euroliga kobiet: Wisła wygrywa

23 lut 2017, 09:44

W ostatnim meczu grupowym Wisła Can Pack Kraków wygrała przed własną publicznością. Do wygranej krakowianki poprowadził duet Ewelina Kobryn i Sandra Ygueravide. Przed meczem krakowski zespół miał już pewne szóste miejsce co daje im miejsce w Euro Cup.

Już w 6 minucie gry po trafieniu Simmons było (17:11). Rywalki straty stopniowo odrabiały i w połowie II kwarty traciły tylko punkt – 27:26. „Biała Gwiazda” nie dopuściła do tego aby sytuacja wymknęła się z pod kontroli i jeszcze przed końcem pierwszych 20 minut trafienie Kobryn dało 7 „oczek” przewagi (37:30). Po zmianie stron koszykarki z Montpellier próbowały nawiązać walkę, lecz z każda kolejną upływającą minutą było z tym coraz gorzej. Cztery punkty z rzędu najskuteczniejszej w spotkaniu Kobryn dało 9-punktową przewagę (47:38), a trafienie Szott-Hejmej na początku IV kwarty już  14 „oczek”

Wisła Can-Pack Kraków – BLMA 77:61 (21:17, 16:13, 21:18, 19:13)

Wisła Can-Pack: Kobryn 21, Gidden 16, Ygueravide 15, Simmons 12, Ben Abdelkader 8, Szott-Hejmej 5, Ziętara 0, op 0.

BLMA: Skrela 17, Godin 10, Mann 10, Lardy 10, Robert 7, Michel 6, Halman 1, Fischer 0, Faye 0.