Euroliga koszykarek: Polkowiczanki na tarczy, ale Wisła zwycięzka

Aktualizacja: 4 sty 2018, 06:56
3 sty 2018, 20:51

W pierwszych meczach Euroligi kobiet oba Polskie zespoły rozgrywały spotkania we własnych halach. Polkowiczanki grały z ekipą z Pragi, natomiast Wisła pod Wawelem zmierzyła się z hiszpańską ekipą Salamanki.

Pomarańczowym nie udał się rewanż nad zespołem z stolic Czech. W pierwszej połowie można mieć było nadzieje na trzecią wygraną w tegorocznej edycji przez CCC.

Właśnie pierwsze minuty to prowadzenie polkowiczanek 8:0. Potem spotkanie się wyrównało, ale polski zespół potrafił utrzymać choćby punktowe prowadzenie. Mimo,że po 20 minutach to ekipa z Pragi prowadziła (27:28) można było mieć nadzieję na końcowy sukces. Zmiana stron i trafienia Zahui, Bonner oraz ponownie tej drugiej dały 10-punktową przewagę (43:33). W ostatniej kwarcie wypracowaną przewagę ZVVZ USK musiało tylko utrzymać. Ekipie CCC nie pomogła nowa w składzie doświadczona Miljana Bojović (29 minut, 0/8, 4 zbiórki, 5 asyst).

CCC Polkowice – ZVVZ USK Praga 51:61

Polkowice: Clark 18, Sandrić 12, Gajda 8, Spanou 7, Fegbenle 6
Praga: Bonner 15, Katerina Elhotova 14, Zahui 14, Xargay 7, Rezan 6, Hanusova 3, Gonzalez 2

Wisła udanie zrewanżowała się za wjazdową porażkę ekipie z Salamanki. Fakt, że w dwumeczu to Avenida jest lepsza o jeden punkt, ale druga wygrana w eurolidze w sezonie 2017/2018 stała się faktem.

Wisła CanPack Kraków – Avenida Salamanka 52:48

Kraków: Rodriguez 14, Labuckiene 12, Parker 9, Ziętara 8, Greinacher 4, Radocaj 3, Reid 2
Salamanka: Robinson 13, Elonu 10, Givens 10, Dominguez 7, Mestdagh 4, De Souza 2, Gil 2