Euroliga: Osłabiona Wisła przegrywa w Kursku

11 sty 2017, 19:50

W meczu 8. kolejki euroligowych zmagań osłabiona kadrowo Wisła Can-Pack Kraków przegrała na wyjeździe z liderem grupy A – rosyjskim Dynamo Kursk 96-59. Na boisku pojawiło się tylko sześć zawodniczek w koszulkach mistrzyń Polski.

Do Kurska mistrzynie Polski jechały na mecz z liderem swojej grupy Euroligi. W pierwszej kwarcie krakowianki dorównywały jeszcze kroku rywalkom. Niestety druga kwarta szybko sprowadziła Polski zespół na ziemię. W ekipie z Kurska punktowały znana z naszych parkietów Ogwumike oraz McCoughtry i Levchenko. Za sprawą najskuteczniejszego tria w barwach Dynama przewaga gospodyń bardzo szybko rosła. W zespole Josego Hernandeza na parkiet wybiegło zaledwie 6 zawodniczek. Kadrę uzupełniła kontuzjowana Magdalena Ziętara i Claudia Pop oraz młoda Małgorzata Puter.

Dynamo Kursk – Wisła Can-Pack Kraków 96-59 (25-20, 27-10, 19-14, 25-15)

Kursk: Ogwumike 21, McCoughtry 15, Levchenko 14, Vadeeva 10, Kirillova 8, Prints 7, Ciak 6, Vidmer 4, Cruz 4, Dorosheva 4, Medvedeva 3
Kraków: Ygueravide 19, Morrison 18, Szott-Hejmej 8, Simmons 7, Ben Abdelkader 4, Kobryn 3