Fantastyczne zwycięstwo Cuprum Lubin!

22 lut 2017, 19:50

W ramach 23. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin podejmował na swoim boisku LOTOS Trefl Gdańsk. Lubinianie rozegrali świetne spotkanie i wygrali w czterech partiach.

Na samym początku lubinianie wyszli na prowadzenie 3:0, po czym dwie kolejne akcje zapisały się na koncie gości (3:2). Gospodarze utrzymywali skromną przewagę (7:5). Po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka lubinianie prowadzili już 10:6. Zagrywka była mocną stroną gospodarzy. Trzy asy serwisowe na stronę rywali posłał tym razem Keith Pupart (15:7). Lubinianie spokojnie zmierzali do zakończenia partii (19:11). Ostatecznie wygrali po asie serwisowym Kaczmarka 25:16.

Kolejna partia rozpoczęła się od kolejnego asa serwisowego po stronie Lubina (2:1). Dalej utrzymywała się wyrównana gra (9:9) O jedno “oczko” lepsi byli gospodarze spotkania (12:11). Po bloku ataku Roberta Tahta udało się powiększyć przewagę do trzech punktów (18:15). Gdańszczanie zbliżyli się na punkt (21:20). Z opresji zespół wyratował blokujący Kaczmarek (22:20). Podopieczni trenera Anastasiego doprowadzili do remisu (24:24) i set musiał rozstrzygnąć się na przewagi. Atak Mateusza Miki dał jego zespołowi pierwszą piłkę setową, którą w bloku wykorzystał Michał Hebda (24:26).

Po 10-minutowej przerwie zespoły powróciły na boisko. Utrzymywała się gra punkt za punkt (3:3), po czym błąd Gacka i blok Guni pozwolił wyjść lubinianom na prowadzenie 6:3. Swoją przewagę utrzymywali z biegiem spotkania (14:9). Różnica punktowa wynosiła siedem “oczek” (17:10). Prowadzenie doprowadzili do końca. Błąd w ataku Hebdy zakończył partię wynikiem 25:15. W całym spotkaniu lubinianie prowadzili 2:1.

W czwartym secie od początku inicjatywa była po stronie gospodarzy (7:2). Kolejne dobre akcje w wykonaniu lubinian nie pozwalała rywalom zbliżyć się do wyniku (13:8). Spotkanie, zdawało się, ze zbliżało się do końca (17:10). Gdańszczanie nie byli w stanie powrócić do spotkania (19:13). Pogrom gospodarzy w czwartym secie. Atak Puparta zakończył całe spotkanie (25:16).

Cuprum Lubin – LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (25:16, 24:26, 25:15, 25:15)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Łomacz, Boehme, Gunia, Taht, Pupart, Rusek, Michalski, Gorzkiewicz, Bohme, Kryś, Koumentakis, Grobelny, Hain
LOTOS Trefl Gdańsk: Schulz, Masny, Gawryszewski, Paszycki, Mika, Hebda, Gacek, Niemiec, Grzyb, Jakubiszak, Romać, Majcherski, Pietruczuk, Stępień