Fatalne Palermo, Cionek wciąż czeka na debiut

3 lut 2016, 22:31

US Palermo uległo na własnym stadionie AC Milan 0:2. W barwach gospodarzy nie oglądaliśmy Thiago Cionka. Reprezentant Polski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jak narazie były zawodnik włoskiej Modeny, nie doczekał się debiutu w oficjalnym spotkaniu. Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to na boisku rządziła jedna drużyna. Byli to goście, którzy przystąpili do tego spotkania opromienieni zwycięstwem w derbach Mediolanu. Swoją przewagę udokumentowali w 19. minucie, kiedy bramkę zdobył Carlos Bacca. Kwadrans później “rossoneri” podwyższyli prowadzenie za sprawą M’Baye Nianga, który wykorzystał rzut karny. Mimo sporej ilości sytuacji stworzonych przez Milan, zespół ten zdobył “tylko” dwie bramki.

W drugiej połowie Palermo nie miało nic do stracenia i musiało zaatakować. Niewiele jednak wynikało z prób podopiecznych Giovanniego Tedesco. Milan natomiast nie atakował tak zawięcie jak w pierwszej części, goście mogli spokojnie kontrolować mecz i trzeba przyznać, że robili to doskonale. Taki przebieg meczu otrzymał się do końcowego gwizdka, dzięki czemu goście zdobyli łatwe 3 punkty.

Po tej porażce zespół Thiago Cionka spadł na 16. miejsce w tabeli. Przewaga nad strefą spadkową wynosi 6 punktów.