Fatalnie grająca Legia wypunktowana na inaugurację w Zabrzu!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:55
15 lip 2017, 22:49

Nie tak mistrzowie Polski wyobrażali sobie inaugurację kolejnego sezonu LOTTO Ekstraklasy! Legia Warszawa po falstarcie w Superpucharze Polski zaliczyła również dużą wpadkę w Zabrzu, gdzie przegrała z miejscowym Górnikiem 1:3!

Po pierwszej połowie, zabrzański Górnik prowadził 2:0. Najpierw pierwszy cios w 17. minucie zadał Dani Suarez. Hiszpan wykorzystał fatalny błąd Łukasza Brozia po dośrodkowaniu futbolówki z rzutu rożnego przez Mateusza Wieteskę i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Malarzowi. Tuż przed przerwą wynik podwyższył król strzelców poprzedniego sezonu Nice I ligi, Igor Angulo po przepięknej kontrze wykonanej spod własnej bramki. Niestety już przy biegnięciu w stronę kibiców Hiszpan uderzył w głowę bramkarza mistrzów Polski, Arkadiusza Malarza, który po kilku minutach opuścił stadion w karetce.

W drugiej odsłonie, znów skuteczniejsi okazali się zabrzanie. Po raz kolejny za sprawą Angulo, który w 65. minucie ponownie dał o sobie znać i umieścił piłkę w siatce legionistów po pięknym prostopadłym podaniu. Honorowe trafienie dla warszawian zdobył na 10 minut przed końcem meczu nowo sprowadzony do stolicy Albańczyk, Armando Sadiku, który wykorzystał piękne podanie klatką piersiową Dominika Nagy’a.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 3:1 (2:0)
1:0 – Dani Suarez 17′
2:0 – Igor Angulo 43′
3:0 – Igor Angulo 65′
3:1 – Armando Sadiku 80′

SKŁADY:

Górnik Zabrze: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj (81′ Erik Grendel) – Damian Kądzior (62′ David Ledecky), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, Łukasz Wolsztyński (Bartłomiej Olszewski) – Igor Angulo.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź (61′ Krzysztof Mączyński), Maciej Dąbrowski, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek – Michał Kopczyński (46′ Armando Sadiku), Thibault Moulin, Mateusz Szwoch, Guilherme, Dominik Nagy – Kasper Hamalainen.