FC Kaiserslautern nareszcie wygrywa! Powrót Koseckiego

3 kwi 2016, 15:24

FC Kaiserslautern w ramach 28. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi pokonał przed własną publicznością SV Sandhausen 2-0. Swój występ w dzisiejszym spotkaniu zanotowali Kacper Przybyłko oraz wracający po kontuzji Jakub Kosecki.

Niedzielny mecz na Fritz-Walter-Stadion pomiędzy 1. FC Kaiserslautern (12. pozycja, 31 punktów) a SV Sandhausen (11. pozycja, 33 punkty) stanowił starcie sąsiadów w ligowej tabeli. Obie drużyny od miesięcy prykają się z kryzysem. Widmo spadku do niżej klasy rozgrywkowej wydaje się raczej odlegle. Jednakże mając na względzie siedem kolejek jakie pozostają do końca sezonu oraz fatalne wyniki w bieżącym roku, występ w 3. Bundeslidze dla obu zespołów wcale nie wydaję się abstrakcją. Zespół gospodarzy w rundzie wiosennej aż pięć razy schodził z boiska pokonany, zwyciężając tylko raz, na wyjeździe z Paderborn 4:0. Gracze Aloisa Schwartza, używając antonimu, mogą pochwalić się podobną statystyką. 5 porażek, przy dwóch zwycięstwach w bieżącym roku (Dusseldorf 1:0, Paderborn 1:0).

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 6 minucie spotkania 1. FC Kaiserslautern na prowadzenie wyprowadził Ruben Jenssen. Dla Norweskiego pomocnika było to piąte trafienie w rozgrywkach 2. Bundesligi w tym sezonie. Przeciętne widowisko na Fritz-Walter-Stadion zamknęła bramka z rzutu karnego, strzelona w doliczonym czasie gry przez Islandczyka Jon Dadi Bodvarssona. Dzięki wygranej, piłkarze z regionu Nadrenii-Palatynatu, przeskoczyli w tabeli swoich dzisiejszych rywali, wyprzedzając ich o jedno oczko.

Kacper Przybyłko wybiegł w wyjściowej jedenastce drużyny prowadzonej przez Konrada Fünfstücka. Po bezbarwnych 67 minutach został zmieniony przez Chorwata Antonio-Mirko Colaka. Mateusz Klich całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, zatrzymując licznik rozegranych meczów w 2. Bundeslidze na 14 występach. Natomiast w zespole SV Sandhausen w 86 minucie meczu miejsce Denisa Linsmayera zajął Jakub Kosecki, dla którego był to pierwszy występ po kontuzji.