Finał BLK: Ślęza o krok od złota

21 kwi 2017, 01:27

W drugim meczu  złote medale mistrzostw Polski koszykarek zawodniczki Ślęzy Wrocław nie pozostawiły złudzeń Wiśle Kraków. Obrończynie tytułu z 2016 roku chciały przywieźć z stolicy Dolnego Śląska minimum jedną wygraną. Tym czasem przegrywają w serii już 2-0 i jedna porażka oznacza złoto dla wrocławianek.

Ślęza świetnie weszła w to spotkanie – dzięki Zuzannie Sklepowicz i Agnieszce Kaczmarczyk prowadziła już 7:0. Zespół przyjezdny liczył przede wszystkim na akcje podkoszowych – Eweliny Kobryn oraz Vansessy Gidden. Później krakowianki zbliżyły się nawet na dwa punkty, ale gospodynie dość szybko odskoczyły. Po rzutach wolnych Marissy Kastanek zespół z Wrocławia wygrywał po 10 minutach rywalizacji 20:14.

Trzecią kwartę gospodynie rozpoczęły od dwóch kolejnych skutecznych akcji i dzięki temu miały już aż 19 punktów przewagi! Przyjezdne odpowiedziały jednak serią 7:0, przez co mogły nawiązywać walkę w tym spotkaniu. Ślęza mimo to kontrolowała wydarzenia na parkiecie, m,in. dzięki trójkom Marissy Kastanek i rzutom wolnym Sharnee Zoll. Ta pierwsza później była nie do zatrzymania i głównie dzięki niej zespół z Wrocławia po 30 minutach wygrywał aż 57:35.

W ostatniej części meczu Claudia Pop i Hind Ben Abdelkader starały się jeszcze zmienić sytuację Wisły Can-Pack, ale przewaga gospodyń była ciągle zbyt duża. Ślęza spokojnie prowadziła grę i nie pozwalała rywalkom na zbyt wiele. W ważnym momentach wrocławianki mogły liczyć na Marissę Kastanek autorkę aż trzydziestu oczek.

Ślęza Wrocław – Wisła Can-Pack Kraków 73:57 (20:14, 15:7, 22:14, 16:22)

Ślęza: Marissa Kastanek 30 (4), Agnieszka Kaczmarczyk 13 (1), Zuzanna Sklepowicz 10 (2), Sharnee Zoll-Norman 7, Agnieszka Majewska 7, Kourtney Treffers 4, Agnieszka Skobel 2, Kateryna Rymarenko, Magdalena Koperwas.

Wisła Can-Pack: Hin Ben Abdelkader 23 (4), Ewelina Kobryn 7, Vanessa Gidden 7, Ziomara Morrison 5, Claudia Pop 4, Olivia Szumełda-Krzycka 4, Sandra Ygueravide 3, Meighan Simmons 2, Magdalena Ziętara 2, Agnieszka Szott-Hejmej.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Ślęzy. Kolejny mecz: 29 kwietnia (sobota), godz. 14:00 w Krakowie.

Po meczu powiedzieli:

Jose Ignacio Hernandez (trener Wisły Can-Pack): – Ślęza grała dziś zdecydowanie lepiej od nas. Była lepsza w obronie, ale szczególnie była lepsza pod względem mentalnym. Były bardziej agresywne. Musimy zmienić swoją mentalność, żeby wygrać tę rywalizację. Jest ciężko, ale ważne, żebyśmy wierzyli. Nasz cel to wygrać dwa mecze w Krakowie i i wrócić do Wrocławia. Będzie ciężko, bo Ślęza gra bardzo dobrze, tak jak przez cały sezon. Musimy zmienić wiele rzeczy w naszej grze.

Ziomara Morrison (zawodniczka Wisły Can-Pack): – Zagrałyśmy bardzo źle jako zespół. Musimy wiele zmienić, żeby być mistrzem Polski. Idziemy dalej, będziemy walczyć i naprawimy nasze błędy.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy): – Cieszę się, że w tych dwóch meczach pokazujemy zespół, który cały czas jest ze sobą. Dzisiejsze spotkanie bardzo dobrze nam się ułożyło. Graliśmy skuteczną ofensywę. W defensywie, oprócz sytuacji pick’n’rollowych w pierwszej kwarcie, biliśmy się o pozycje, walczyliśmy cały czas. Podkreślałem to w przerwie, mobilizując dziewczyny do walki. Nie powinny nam się zdarzać takie sytuacje, jakie miały miejsce w czwartej kwarcie. Coś takiego może zburzyć cały mental zespołu i później ciężko się podnieść. Na szczęście nie było dziś takiej sytuacji. Przerwa przed kolejnym meczem jest dla nas za długa (śmiech). Chcielibyśmy od razu iść za ciosem. Mamy już plan na najbliższe dni, jak odpocząć i jak przygotować zespół. Jedziemy do Krakowa. Nie ukrywam, że chcemy tam skończyć ten finał.

Kourtney Treffers (zawodniczka Ślęzy): – Jestem bardzo dumna z drużyny. Grałyśmy bardzo dobrze, jak zespół, od pierwszej do ostatniej minuty. Każda zawodniczka dała energię. Byłyśmy drużyną i to jest nasz klucz. Nie możemy się jeszcze cieszyć, bo przed nami jeszcze wyjazd do Krakowa.