Finlanda rozbita, Polacy liderami

22 cze 2015, 09:23

Możemy cały czas być dumni z naszych siatkarzy występujących na Igrzyskach Europejskich. W pierwszym rozegranym dzisiaj meczu w Baku nasi reprezentanci bardzo pewnie pokonali Finów 3-0. Dzięki zwycięstwu zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A.

Podopieczni Andrzeja Kowala nie zlekceważyli słabszego na papierze przeciwnika i od początku było widać różnicę klas na parkiecie. O ile pierwsze dwa sety wygrane odpowiednio do 21 i do 20 mogły wzbudzać u kibiców jakieś emocje, to w trzecim obserwowaliśmy już prawdziwy pogrom. Nasi reprezentanci wygrali ostatniego seta 25-10 i zanotowali bardzo szybkie zwycięstwo.

Awans do ćwierćfinału wywalczyliśmy już wcześniej, ale do pierwszego miejsca w grupie potrzebna na była wygrana nad Finlandią. Kiedy już do niej doszło, stało się jasne, że w ćwierćfinale zmierzymy się z 4. drużyną grupy B, którą najprawdopodobniej będzie Słowacja.