Strona główna Piłka nożna Fińskie media po wylosowaniu Legii: „Polski zespół nie będzie łatwą przeprawą”

Fińskie media po wylosowaniu Legii: „Polski zespół nie będzie łatwą przeprawą”

0
PODZIEL SIĘ

Fińskie media z dużym szacunkiem wypowiadają się o Legii Warszawa, która zagra z IFK Mariehamn w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Gazeta „Alandstidningen”

„Nasz zespół wylosował Legię Warszawa, trudnego przeciwnika, na równi z Celtikiem Glasgow. Mogliśmy też trafić na raczej słabsze szwedzkie Malmoe FF lub norweski Rosenborg BK. Polski zespół nie będzie więc łatwą przeprawą”

Telewizja YLE

„IFK Mariehamn wylosował bardzo silnego przeciwnika i zmierzy się z zespołem, który niedawno poskromił sam Real Madryt, remisując z tym gigantem. Mistrz Finlandii będzie miał szansę pokazać swoje skrzydła w spotkaniu z mistrzem Polski, w którego barwach gra nasz Kasper Hamalainen”

IFK Mariehamngra w lidze fińskiej, jednak swoją siedzibę ma na Wyspach Alandzkich. Mimo tylko 29 tysięcy mieszkańców posiadają oni własną autonomię.

„Dla nas to wielki zaszczyt grać w takich rozgrywkach jak Champions League, lecz mamy dalsze cele. Chcemy zbudować własną reprezentację Wysp Alandzkich, które są fińskim terytorium autonomicznym z bardzo podobnym statusem jak zależne od Danii 50 tysięczne Wyspy Owcze”

„Nie spieszy się nam jednak i prowadzimy strategię małych kroków, a pierwszym krokiem jest posiadanie już jednego sędziego w UEFA z paszportem Wysp Alandzkich”

 

Komentarze