Futsal Masters: Orzeł Jelcz-Laskowice strzela bramkę FC Barcelonie

31 sie 2017, 22:33

Na zakończenie pierwszego dnia Futsal Masters gospodarz, czyli KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice we wrocławskiej Hali Orbita podejmował FC Barcelonę. Faworyt był tylko jeden, choć Dolnoślązacy nie chcieli oddać tego meczu bez walki.

Pierwszą poważną okazję w tym meczu mieli gospodarze już w otwierającej minucie. Strzał Jose Santiago Gutiereza leciał w światło bramki, ale zatrzymał się na golkiperze Barcelony. Swoją szybką grą Blaugrana dominowała na boisku, ale Orzeł walczył bardzo ambitnie. Świetnie pomiędzy słupkami spisywał się Maciej Foltyn. W dziewiątej minucie na pustą bramkę nie trafił Roberto Rodriguez. W taki sposób Katalończycy zmarnowali okazję na objęcie prowadzenia. Bardziej uregulowany celownik miał Khalid, który trzy minuty później strzelił pierwszego gola dla jednej z najlepszych drużyn w Hiszpanii. Dwie minuty później rezultat na 2:0 podwyższył Juanfran Munoz. W ostatnich sekundach znakomity strzał oddał Gutierez, jednak Orłowi nie udało się nawiązać kontaktu. W kontrze Barcelona za sprawą Xaviego Bertrana zdobyła trzecią bramkę i skończyła się pierwsza część spotkania.

Pomimo straty trzech bramek Orzeł nadal starał się tworzyć ryzykowne akcje na połowie Barcelony. Bliski strzelenia pierwszego gola dla gospodarzy był Dawid Witek. Pokonać katalońskiego bramkarza udało się w 27. minucie. Po kontrataku akcję wykończył Kamil Dziubczyński. Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik został faulowany przez bramkarza, Santi Planasa. Golkiper FC Barcelony za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. Zespół grający w 1. lidze futsalu nie poddawał się, ale w 30. minucie bramkę z dystansu dającą 4:1 zdobył Khalid. Następnego gola dla Blaugrany po rzucie rożnym strzelił Luis Garcia. Półtorej minuty przed końcem niebezpiecznie ze sobą zderzyli się Roberto Rodriguez i Artur Ząbek. Wyglądało to groźnie, na szczęście obaj panowie sami byli w stanie podnieść się z parkietu. W ostatnich sekundach z linii bramkowej Orła piłkę wybił Marcin Krajewski i dzięki temu gospodarze nie stracili kolejnej bramki, a spotkanie zakończyło się wygraną 5:1 dla FC Barcelony.

Partnerem medialnym Futsal Masters 2017 jest polski-sport.pl.