Futsal Masters: Orzeł po walce przegrywa z Ilves FS Tampere

1 wrz 2017, 20:14

W ostatnim meczu drugiego dnia Futsal Masters gospodarz KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice podejmował ośmiokrotnych mistrzów Finlandii – Ilves FS Tampere, które zremisowało wczoraj 3-3 z LEX Kancelarią Słomniki.

W porównaniu do wczorajszej dobrej gry przeciwko FC Barcelonie, pierwszą połowę futsaliści Orła rozpoczęli bardzo chaotycznie. Na parkiecie zachodziło dużo nieporozumień, co działało na korzyść ekipy z Tampere. W trzeciej minucie Finowie strzelili po raz pierwszy, a autorem trafienia był Juhana Jyrkiainen. Dziesięć minut później gola zdobył Jaakko Ahokas i gospodarze przegrywali już dwoma bramkami. Po świetnym dryblingu na 1:2 trafił Przemysław Matejko i wtedy gra Dolnoślązaków znacznie się ożywiła. Bliski wyrównania był Paweł Synowiec. W kontrze po wyrzucie bramkarza piłkę świetnie przełożył piętą Ahokas i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:3.

W drugiej odsłonie to Orzeł dyktował warunki gry. Tylko momentami drużyna z Jelcza-Laskowic była zamykana na własnej połowie, ale za sprawą Macieja Foltyna gospodarze potrafili szybko wybrnąć z niebezpiecznych sytuacji. W końcówce Dolnoślązacy ryzykowali już lotnym bramkarzem, a walka o odrobienie strat toczyła się do samego końca. Nie przyniosła ona jednak większych efektów, ponieważ fiński zespół znakomicie blokował każdą akcję. W przedostatniej minucie przedłużony rzut karny zmarnował Dawid Witek. Chwilę później identycznej sytuacji nie wykorzystał Paweł Synowiec, który posłał piłkę daleko nad bramką. W międzyczasie czerwoną kartkę dostał rezerwowy golkiper gości – Leo Rantanen. Nie obejrzeliśmy już więcej bramek, a podopieczni Chusa Lopeza przegrali 1:3 z Ilves FS Tampere.

Partnerem medialnym Futsal Masters 2017 jest polski-sport.pl.