Futsal: Red Devils historycznym zwycięzcą Pucharu Polski

1 maj 2016, 22:11

Red Devils Chojnice po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski w futsalu. W finale rozgrywanym w Zduńskiej Woli pokonali Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1).

Bielszczanie lepiej rozpoczęli najważniejszy mecz sezonu. W 9. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Łukasz Biela. Po stracie bramki natychmiast do odrabiania strat wzięli się zawodnicy Red Devils. Trafienie Oleksandra Bondara na siedem minut przed końcem pierwszej połowy dało Czerwonym Diabłom remis do przerwy. W 27. minucie młody Przemysław Laskowski wyprowadził Chojniczan na prowadzenie, które udało się utrzymać do końca finałowego meczu.

Vitaly Kolesnik został wybrany najlepszym zawodnikiem finału, natomiast Tomasz Kriezel otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika całego Final Four.

Red Devils Chojnice 2:1 (1:1) Rekord Bielsko-Biała