Giermaziak drugi w kwalifikacjach!

1 lis 2014, 19:57

Kuba Giermaziak zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do serii Porsche Super Cup w Austin. Zmagania wygrał Duńczyk, Nicki Thiim.

Polak po genialnej jeździe w piątkowej sesji treningowej znów dał o sobie znać i zapewnił sobie drugie pole startowe przed pierwszym sobotnim wyścigiem (start 22:00)

Lepszy od Kuby okazał się tylko zeszłoroczny tryumfator cyklu, Nicki Thiim. Duńczyk pokonał kierowcę Verva Racing Team zaledwie o 0,029 sekundy.

W niedzielnym wyścigu Polak pojedzie z “dopiero” piątego miejsca. O rozstawieniu w drugim wyścigu decydował drugi najlepszy czas kwalifikacji. Niedzielny wyścig, decydujący o mistrzostwie o 18:15.

Kuba Giermaziak traci tylko 5 punktów w klasyfikacji generalnej do lidera cyklu, Nowozelandczyka Earla Bambera.