Giro d’Italia: Awans Rafała Majki w klasyfikacji generalnej. Foliforov zwycięzcą etapu

22 maj 2016, 17:41

Rafał Majka zajął dziesiąte miejsce na 15 etapie Giro d’Italia. Polak awansował na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Alexander Foliforov.

Dzisiejszy etap jazdy na czas liczył 10.8 km. Kolarze mierzyli się z podjazdem pod Alpe di Siusi. Najlepszy czas uzyskał Alexander Foliforov, który o setne części sekundy wyprzedził lidera wyścigu Stevena Kruijswijka. Holender wspaniale zaprezentował się na dzisiejszym etapie i powiększył przewagę nad rywalami. Trzecie miejsce zajął Alejandro Valverde.

Do udanych nie zaliczy tego etapu Vincenzo Nibali. Włoch przez większość podjazdu jechał wolniej od najgroźniejszych rywali. Dodatkowo zaliczył defekt i musiał zmienić rower. Ostatecznie poniósł duże starty i spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Nowym wiceliderem został Esteban Chaves, który zajął szóste miejsce na dzisiejszej czasówce.

Rafał Majka uzyskując dziesiąty czas wyprzedził w klasyfikacji generalnej Andrey Amadora. Jednak jego starta do miejsc na podium powiększyła się o kilkanaście sekund.

Kruijswijk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad Chavesem wynosi 2:12. Rafał Majka traci do Holendra- 4:38.  Paweł Poljański jest 43, a Łukasz Wiśniowski 145.