GKS Tychy melduje się w finale PHL!

18 mar 2018, 20:33

GKS Tychy po pięciu meczach półfinałowych z drużyną TatrySki Podhale Nowy Targ zameldował się jako pierwsza drużyna w finale Polskiej Hokej Ligi.

Tyszanie w ostatnim meczu pokonali na własnym lodowisku TatrySki Podhale Nowy Targ 6:4. Ekipa z de Gaulle nie pozostawiła gościom żadnych złudzeń strzelając w ciągu 4 minut 4 bramki. Mimo, że nowotarżanie objęli prowadzenie w 5.minucie gry po strzale Elvjisa Biezaisa, to podopieczni Andreja Gusowa oddali sześć kolejnych bramek. Dla drużyny z Tychów punktowali Filip Komorski (‘7), Mateusz Gościski (’15), Bartłomiej Pociecha (’16), Mateusz Bryk (’18), Joonas Houvinen (’19) oraz Gleb Klimenko (’23). Goście z Nowego Targu oddali jeszcze strzały w 40., 45. oraz 50.minucie gry. Na pomeczowy protokół wpisali się Sergei Ogorodnikov, Jarosław Różański oraz Łukasz Siuty. Tyszanie w finale zmierzą się z Tauronem KH GKS Katowice lub Comarch Cracovią. Kolejny pojedynek tych drużyn już jutro!