Glasgow: Cichocka czwarta w biegu na 1500 metrów. Ennaoui siódma

25 lut 2018, 17:54

Angelika Cichocka zajęła 4. miejsce w biegu na 1500 metrów, zaliczanego do cyklu IAAF World Indoor Tour. Mistrzyni Europy na tym dystansie wbiegła na metę w czasie 4:08,54 minuty. Siódme miejsce zajęła Sofia Ennaoui – 4:10,44 minuty.

Był to bieg Afrykanki kontra reszta świata. Już przed startem było wiadomo, że to zawodniczki z tego kontynentu będą liczyć się najbardziej, a dopiero kolejne miejsca będą zarezerwowane dla innych zawodniczek.

Wśród tej “reszty świata”, w Glasgow najlepsza była Angelika Cichocka, która zajęła 4. miejsce, po świetnym taktycznie biegu. Było to dobre przetarcie przed Halowymi Mistrzostwami Świata, gdzie nie skreślamy szans medalowych Polki. Czas na mecie 4:08,54 minuty.

Siódme miejsce zajęła Sofia Ennaoui, która już po Halowych Mistrzostwach Polski powiedziała, że rezygnuje ze startu na światowym czempionacie, gdyż nie jest dobrze przygotowania do tego sezonu halowego. Polka pobiegła 4:10,44 minuty.