Globengalan 2016: Adam Kszczot niepokonany w sezonie! Polak liderem na listach

Aktualizacja: 18 lut 2016, 13:30
17 lut 2016, 21:17

Adam Kszczot w cuglach zwyciężył w biegu na 800 metrów w szwedzkim mityngu Globengalan w Sztokholmie. To już czwarty triumf Polaka w tym roku, a jego dzisiejszy czas 1:45.63 to najlepszy tegoroczny wynik na świecie!

Obsada biegu na 800 metrów mężczyzn była dziś niezwykle mocna. Oprócz wicemistrza świata i mistrza Europy Adama Kszczota, na bieżni pojawił się jeszcze m.in. halowy mistrz świata Mohamed Aman, z którym to Kszczot zwyciężył przed kilkoma dniami w Toruniu. Na starcie nie stanął Bośniak Amel Tuka – brązowy medalista ubiegłorocznych MŚ, który wycofał się ze startu tuż przed zawodami.

Do półmetka dzisiejszej rywalizacji Kszczot dzielnie trzymał się za pacemakerem z Kenii Reubenem Bettem, który przez większość dystansu dyktował mocne tempo. Za Polakiem zdołał utrzymać się tylko Katarczyk Musaeb Balla, który niedługo po Kszczocie przeciął kreskę mety w czasie 1:45.93. Trzeci Mohamed Amman z Etiopii wykręcił już zdecydowanie słabszy rezultat w postaci 1:47.39.

Adam Kszczot zwycięstwem w Szwecji potwierdza, że w tym roku nie ma na niego mocnych. W czterech dotychczasowych startach w Dusseldorfie, Karlsruhe, Toruniu i Sztokholmie nie dał przeciwnikom żadnych szans, prezentując niebotyczną dyspozycję w sezonie olimpijskim. Polak nie wybiera się jednak na halowy czempionat do amerykańskiego Portland, woląc przeznaczyć ten czas na lepsze przygotowanie do igrzysk w Rio.