Górnik odwołał się od decyzji Komisji Ligi

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:24
13 mar 2018, 20:31

Górnik Zabrze odwołał się od kary jaką nałożyła Komisja Ligi na Zabrzan po meczu z Piastem Gliwice.

Derby Górnego Śląska przerwane zostały w 81.minucie po tym jak kibice gospodarzy wyłamali płot oddzielający trybuny od boiska. W momencie przerwania spotkania Piast prowadził 1:0 po bramce Mateusza Szczepaniaka. Komisja Ligi postanowiła zweryfikować wynik spotkania jako walkower na korzyść gości jednocześnie beniaminek Lotto Ekstraklasy został ukarany odjęciem trzech punktów. Dodatkowo kibice Górnika nie będą mogli wspierać swojego zespołu w najbliższych sześciu spotkaniach wyjazdowych oraz dwóch z Piastem Gliwice.

Odwołanie od decyzji KL Górnik potwierdził na oficjalnej stronie internetowej: “Nie chcemy upubliczniać treści odwołania jak uczyniła po nałożeniu na nas kar Komisja Ligi. Uważamy jednak, że są one niewspółmierne do tego, co wszyscy widzieli podczas meczu z Piastem. Ubolewamy nad tym, że mecz nie mógł zostać rozegrany do końca, ale to nie Górnik był organizatorem derbowego meczu, i nie Górnik ponosił odpowiedzialność za wydarzenia, które doprowadziły do przerwania spotkania. Podobnie jest z kibicami Górnika. Nie zgadzamy się też z zarzutem, że to nasi fani sprowokowali wydarzenia, które ostatecznie doprowadziły do przedwczesnego zakończenia spotkania. Żaden z nich nie wbiegł na murawę, nie zostało zniszczone ogrodzenie w sektorze gości” – poinformował prezes Zabrzan Bartosz Sarnowski.