Grand Prix szablistek: Małgorzata Kozaczuk na 12. miejscu w Seulu

1 kwi 2017, 18:09

Małgorzata Kozaczuk zajęła 12. miejsce w turnieju Grand Prix szablistek w Seulu. Zwyciężyła reprezentantka Rosji Yana Egorian.

Kozaczuk w pierwszej rundzie pokonała 15:10 Amerykankę Francescę Russo. W drugim pojedynku okazała się lepsza od Koreanki Jisu Yoon, zwyciężając 15:14. Rywalką naszej reprezentantki w 1/8 finału była mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Yana Egorian. Ostatecznie w tym pojedynku lepsze okazała się reprezentantka Rosji, która zwyciężyła 15:10.

W 1/16 turnieju odpadła Marta Puda. Polka w pierwszym pojedynku pokonała 15:10 Włoszkę Rosselle Gregorio. Niestety w drugiej rundzie reprezentantka Rosji Anastasia Bazhenova pokonała naszą reprezentantkę 15:8. Ostatecznie polska szablistka została sklasyfikowana na 32. pozycji.

W pierwszej rundzie turnieju głównego odpadła Angelika Wątor, która przegrała z Koreanką Eunhye Jeon. Trzecia z reprezentantek Polski została sklasyfikowana na 48. miejscu.

W zawodach triumfowała Rosjanka Yana Egorian, która w finale pokonała 15:12 Węgierkę Anne Marton. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Francji Cecilia Berder oraz reprezentantka Włoch Martina Criscio.