Guerrier nie pomógł Haiti

18 lis 2015, 07:51

Drugi mecz z rzędu przegrała reprezentacja Haiti w północnoamerykańskich eliminacjach do Mistrostw Świata. Porażka 0:1 z Jamajką powoduje że, ich sytaucja w tabeli zrobiła się bardzo niekomfortowa. Niecały kwadrans na boisku oglądaliśmy zawodnika Wisły, Donalda Guerriera.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra jedni i drudzy zamykali tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Haiti swój występ w eliminacjach do Mistrzostw Świata rozpoczęło od porażki 0:1 z Kostaryką, natomiast Jamajka uległa w pierwszym meczu 0:2 Panamie. Dzisiejszy przegrany mocno skomplikowałby sobie sprawę awansu. Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Żadna ze stron nie osiągnęła wyraźnej przewagi i ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga odsłona to bardziej śmiałe ataki gości, które w 62.minucie przyniosły prowadzenie ekipie Jamajki po golu Claytona Donaldsona. W 77. minucie na placu gry pojawił się Donald Guerrier zmieniając Sonego Norde. Drugi z zawodników krakowskiej Wisły, Emmanuel Sarki, przechodzi rehabilitację po kontuzji i nie znalazł się w meczowej kadrze.

Haiti- Jamajka 0:1 (62’Donaldson)