62. Halowe Mistrzostwa Polski: Szybkie bieganie w eliminacjach na 400 metrów

17 lut 2018, 16:09

Dziś w Toruniu rozpoczęły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Z wysokiego “C”starty rozpoczęli zawodnicy startujący na dystansie 400 metrów. Minima na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham wypełnili Aleksandra Gaworska, Karol Zalewski, Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk.

Gaworska uzyskała drugi wynik eliminacji. Swój bieg wygrała z czasem 53.06. Reprezentantka AZS AWF Kraków jest czwartą  zawodniczkom, która uzyskała minimum na tym dystansie. Najlepszy rezultat spośród wszystkich biegaczek startujących w eliminacjach zanotowała Patrycja Wyciszkiewicz, która pokonała dystans dwóch okrążeń w czasie 53.03.

Oprócz wspominanych wyżej zawodniczek w finale pobiegną również: Małgorzata Hołub, Natalia Kaczmarek, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie poziom był bardzo wysoki. Aby uzyskać awans do finału,należało pobiec poniżej 47 sekund. Najlepszy wynik eliminacji uzyskał Karol Zalewski, który wygrał swój bieg z czasem 46.20. Zawodnik AZS UMW Olsztyn wypełnił minimum na mistrzostwa świata oraz ustanowił nowy rekord życiowy. Oprócz Zalewskiego wskaźnik PZLA wypełnili także Rafał Omelko (46.52) i Łukasz Krawczuk (46.59).

W biegu finałowym oprócz Zalewskiego, Omelki i Krawczuka pobiegną również: Jakub Krzewina, Dariusz Kowaluk i Patryk Adamczyk.