HME 2015: Cichocka srebrna w Pradze!

8 mar 2015, 16:27

Angelika Cichocka po fenomenalnym biegu zajęła 2. miejsce w finałowym biegu na 1500 m i zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Europy, odbywających się w Pradze.

Od początku piekielnie silne tempo nadała Holenderka, afrykańskiego pochodzenia Siffan Hassan. Cichocka wraz koleżankami : Katarzyną Broniatowską i Renatą Pliś przez większość dystansu dyktowały tempo w grupie pościgowej.

Przed ostatnim okrążeniem wyodrębniła się już mniejsza 3-osobowa grupka, która znacznie przybliżała się do uciekającej Holenderki. Szybko wybiła się od nich Angelika Cichocka, która w ekspresowym tempie zbliżała się do srebrnego medalu ME.

O brąz próbowała walczyć jeszcze Broniatowska – także brązowa medalistka HME sprzed dwóch lat z Goteborga – ale nie dała rady na ostatniej prostej Federicy del Buono z Włoch.

Jest o już piąty medal polskich lekkoatletów podczas HME w Pradze. Kilkadziesiąt minut wcześniej pierwsze złoto dla biało-czerwonych zdobył Marcin Lewandowski, który zdeklasował rywali na 800m. Więcej o sukcesie Polaka przeczytacie tutaj.