HME w Belgradzie: 1. dzień Halowych Mistrzostw Europy za nami!

3 mar 2017, 19:45

Wyniki Polaków w wieczornej sesji 1. dnia Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie:

Jako pierwszy z Polaków w sesji wieczornej zaprezentował się Damian Czykier, który wystartował w eliminacjach biegu na 60 metrów przez płotki. Nasz zawodnik spisał się bardzo dobrze, gdyż poprawił rekord życiowy – 7,65 sekundy. Niestety w Belgradzie nie ma biegów półfinałowych, a więc liczyło się tylko osiem najlepszych wyników eliminacji. Niestety Czykier bardzo pechowo zajął 9. miejsce, a do awansu zabrakło mu kilka tysięcznych sekundy, gdyż ósmy zawodnik również pobiegł 7,65 sekundy.

Świetne eliminacje w biegu na 1500 metrów ma za sobą Sofia Ennaoui. 21-letnia zawodniczka bardzo pewnie wygrała swój bieg, wchodząc do finału z 4. czasem – 4:11,91 minuty. Jak przyznała w wywiadzie zrobiła to małym nakładem sił, a więc to oznacza, że Ennaoui w finale będzie walczyć o medal. Niestety w finale nie obejrzymy Katarzyny Broniatowskiej, która zajęła 12. miejsce eliminacji z czasem 4:15,02 minuty.

6. miejsce w finale pchnięcia kulą kobiet zajęła Paulina Guba. Polka była jedną z nadziei na jeden z pierwszych medali dla naszej reprezentacji, ale poziom rywalek był jednak trochę za wysoki. Nasza zawodniczka uzyskała w najlepszej próbie 18,00 metra, co jest najlepszym jej wynikiem w tym sezonie.

Do finału biegu na dystansie 400 metrów awansował Rafał Omelko. Polak uzyskał 4. czas – 47,15 sekundy i podobnie jak dwa lata temu w Pradze powalczy o medal europejskiego czempionatu.

Eliminacji w trójskoku nie przebrnął Adrian Świderski. Polak zajął 15. miejsce z wynikiem 16,01 metra.

3. miejsce w eliminacjach biegu na 1500 metrów zajął Marcin Lewandowski. Polak zrezygnował ze startu na 800 metrów, by skupić się na blisko dwukrotnym dłuższym dystansie, który już niedługo będzie jego koronną konkurencją. Uzyskany czas 3:43,70 minuty.