HME w Belgradzie: Mamy kolejny medal! Srebrny krążek Rafała Omelki!

4 mar 2017, 20:53

Rafał Omelko zdobył srebrny medal w biegu na dystansie 400 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Zwyciężył Czech Pavel Maslak.

Od samego początku prowadzenie w biegu objął Maslak. Reprezentant Czech nie dał się wyprzedzić do samej mety i ostatecznie finiszował z czasem 45.77 s. Rafał Omelko zapewnił sobie srebrny krążek dopiero na ostatniej prostej. Polak na finiszu wyprzedził Holendra Bonevacia. 28-letni zawodnik przekroczył linię mety z czasem 46.08 s i tym samym ustanowił nowy rekord życiowy.

Medal Rafała Omelki jest piątym krążkiem zdobytym przez naszych lekkoatletów podczas drugiego dnia halowych mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski pod dwóch dniach rywalizacji zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.