HME w Belgradzie: Lisek z tytułem Mistrza Europy! Wojciechowski również na podium!

3 mar 2017, 19:35

Na konkurs skoku o tyczce mężczyzn na Halowych Mistrzostwach Europy czekaliśmy najbardziej i się nie zawiedliśmy. W Belgradzie złoty medal zdobył Piotr Lisek, a na 3. miejscu uplasował się Paweł Wojciechowski!

24-letni Piotr Lisek nie zawiódł oczekiwań kibiców oraz trenerów. Polak jest obecnie liderem list światowych i europejskich, a do dzisiejszego konkursu przystępował w roli głównego faworyta. Wytrzymał nałożoną presję i zdobył złoty medal z wynikiem 5,85 metra. Po drodze pokonał w pierwszych próbach 5,35 metra/ 5,50 metra/ 5,60 metra/ 5,70 metra. Na 5,75 metra strącił pierwszą próbę i przeniósł się na 5,80 metra, którą zaliczył za pierwszym razem. 5,85 metra, które dało mu zwycięstwo również zaliczył za pierwszym razem. Niestety 5,90 metra było dzisiaj nieosiągalne, ale nie ważna jest wysokość, a to, że nasz zawodnik został Mistrzem Europy.

Wielkie nadzieje wiązaliśmy również z Pawłem Wojciechowskim, który bardzo chciał odkupić poprzednie słabsze starty na ważnych imprezach i zdobyć kolejny medal międzynarodowej imprezy do kolekcji. Udało mu się to i na jego szyi po tym konkursie zawiśnie brązowy medal z wynikiem 5,85 metra. W pierwszych próbach zaliczał 5,35 metra/ 5,50 metra oraz 5,60 metra. W drugiej próbie zaliczył 5,70 metra. 5,85 metra zaliczył dopiero w 3 skoku. Do końca bił się o tytuł Mistrza Europy, ale nie udało mu się pokonać 5,90 metra.