Hokej na trawie: Grunwald Poznań odpadł z Ligi Mistrzów

14 kwi 2017, 20:18

WKS Grunwald Poznań przegrał w Eindhoven z Real Club de Polo Barcelona 0:6 i odpadł z rozgrywek Euro Hockey League.

Faworytem spotkania była drużyna z Katalonii, w której barwach występuje m.in. trzech reprezentantów Argentyny, czyli aktualnych mistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro oraz kilku reprezentantów Hiszpanii.

Zawodnicy z Barcelony bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się David Alegre. Przez kolejne trzydzieści minut gry wynik nie uległ zmianie. W 32. minucie trafienie zanotował Alex Casasayas. Hiszpan w ciągu kolejnych jedenastu minut jeszcze dwukrotnie trafił do bramki aktualnych mistrzów Polski i po 43. minutach lider ligi hiszpańskiej prowadził już 4:0. W 51. minucie drugą bramkę zdobył Alegre, a siedem minut później Alex Reyne ustalił wynik meczu na 6:0.