IE Baku 2015: Pierwsze srebro dla Polski!

15 cze 2015, 17:12

Katarzyna Krawczyk srebrną medalistką Igrzysk Europejskich w zapasach, rozgrywanych w azerskim Baku! Polka w spotkaniu finałowym zapasów w kategorii 55 kg, uległa dość wyraźnie Szwedce Sofii Mattsson.

Pojedynek od początku nie układał się po myśli 24-letniej Polki. Nasza zawodniczka już po kilkunastu sekundach nie powstrzymała udanego ataku na nogi i już na starcie straciła cenne punkty.

Przewaga Skandynawki rosła z każdą sekundą, a jej przewaga rosła z minuty na minutę. Finalnie, 25-latka z Gallivare triumfowała 4-1 i 12-1 w małych punktach.

Przypomnijmy, że kilkanaście minut wcześniej także w zapasach, medal w kategorii 48 kg zdobyła Iwona Matkowska, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Jest to już czwarty krążek w dorobku polskiej reprezentacji, ale pierwszy srebrny. Dodatkowe 3 brązy, plasują Polskę w tym momencie na 17. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Prowadzą Rosjanie, przed Azerami i Turkami.