Indykpol AZS wygrywa na wyjeździe

18 lut 2017, 20:22

W 22. kolejce PlusLigi Effector Kielce podejmował Indykpol AZS Olsztyn. Przyjezdni zdecydowanie byli lepszym zespołem i bez większych problemów wygrali spotkanie 3:0.

Olsztynianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia (1:4) i utrzymywali je w dalszej części seta (5:10). Z dobrej strony pokazywali się Miłosz Zniszczoł i Jan Hadrava (13:16). Kielczanom udało sie wyrównać wynik dopiero w końcówce (20:20), jednak mimo tego w tej partii musieli uznać wyższość przeciwników (23:25).

Druga odsłona ponownie należała do przyjezdnych (2:4). Kielczanie nie mogli sobie poradzić ze skuteczną grą olsztynian, ciągle musieli “gonić” wynik (7:10). Gospodarze popełniali dużo błędów własnych oddając rywalom kilkanaście punktów (12:17). Drugi set znowu padł łupem AZS-u (19:25).

Gospodarze nie sprawili niespodzianki i to olsztynianie nadal mieli kontrolę nad spotkaniem (4:6). Nie pozwolili gospodarzom ani na chwilę wyjść na prowadzenie (8:11). W końcówce seta kielczanie zbliżyli się do rywali (19:20), jednak ostatecznie przegrali partię 19:25.

Effector Kielce – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)

MVP: Miłosz Zniszczoł

Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrtstatter, Wachnik, Nalobin, Pawliński, Superlak, Biniek, Formela, Antosik, Bućko

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarski, Żurek, Boswinkel, Palacios