ZIO Pjongczang: Norweskie podium w skiathlonie. Bez Polaków w czołówce…

11 lut 2018, 13:01

Simen Hegstad Krueger, przed Martinem Jonhruden Sundbym oraz Christererem Hansem Holundem – tak prezentuje się podium drugiej biegowej konkurencji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczang. Norwegowie zdominowali niedzielną rywalizację w Daegwanryeong-myeon i zajęli wszystkie miejsca na podium. W czołowej dziesiątce był także Johannes Klaebo, a jedyny z Polaków – Dominik Bury – zajął 52. miejsce.

Na starcie niedzielnego biegu stanęło 68 zawodników, jednak do mety dotarło ośmioro mniej. Wśród nich znalazł się m.in. Szwed Calle Halfvarsson – 3. zawodnik Pucharu Świata w sezonie 2014/15 i dwukrotny wicemistrz świata w sztafecie.

Tytułu sprzed 4 lat z Sochi nie zdołał obronić Szwajcar Dario Cologna. Trzykrotny mistrz olimpijski i 4-krotny zdobywca Kryształowej Kuli finiszował dopiero szósty. Tuż przed nim sklasyfikowano startującego pod neutralną flagą reprezentanta Rosji – Denisa Spitsova i Francuza Maurice Manificata.

Już we wtorek narciarze biegowi przystąpią do rywalizacji w sprintach stylem klasycznym. To jeden z tych startów, w których na dobry wynik liczy Justyna Kowalczyk. Na dobry start w rywalizacji sprinterów z pewnością ma nadzieję także Maciej Staręga, który w bezpośredniej próbie przedolimpijskiej, zameldował się w półfinale sprintu w Seefeld.