Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski! Wisła bez pucharów

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
20 maj 2018, 20:18

Jagiellonia Białystok została wicemistrzem Polski w sezonie 2017/2018. W ostatniej kolejce zespół Ireneusza Mamrota pokonał Wisłę Płock 2:1.

Aby tytuł mistrzowski trafił na Podlasie, Jagiellonia musiała pokonać Nafciarzy oraz Legia musiała przegrać z Lechem Poznań. Spełniony został jedynie pierwszy z warunków, w związku z czym marzenia o końcowym triumfie Jaga musi przełożyć co najmniej o rok.

Prowadzenie w 35. minucie dał Wiśle Jose Kante, dla którego był to pożegnalny mecz. Białostoczanie mający cały czas nadzieję na szczęśliwe zakończenie sezonu, nieustępliwie walczyli o odrobienie strat. Udało się to w 44. minucie za sprawą trafienia głową Ivana Runje. Niekorzystne wieści z Poznania, gdzie Legia prowadziła do przerwy z Lechem nie podcięły skrzydeł zespołowi z Białegostoku. W 65. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Cillian Sheridan. Wykorzystał on dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego i strzałem głową pokonał golkipera Wisły, strzelając 6. bramkę w tym sezonie. W 82. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Dominik Furman, komplikując szansę Wisły na chociażby remis.

Jagiellonia Białystok drugi raz z rzędu świętuje wicemistrzostwo Polski, co daje im prawo walki w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Smakiem obejść musi się za to Wisła Płock, której porażka oznacza, że to Górnik Zabrze będzie reprezentantem LOTTO Ekstraklasy w Europie. Podopieczni Jerzego Brzęczka kończą sezon na 5. pozycji.

Jagiellonia Białystok 2:1 Wisła Płock (1:1)

0:1 35′ Jose Kante

1:1 44′ Ivan Runje

2:1 65′ Cillian Sheridan

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień (70′ Wlazło), Romanczuk – Frankowski, Pospisil (76′ Świderski), Novikovas (90+3′ Wasiluk) – Sheridan

Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Reca – Szymański, Furman – Michalak (77′ Łukowski), Štilić (68′ Biliński), Varela – Kante

Sędzia: Piotr Lasyk

Widzów: 20 086