Jagiellonia zwycięża w hicie kolejki!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
4 gru 2016, 19:56

W przedostatnim meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą czołowe drużyny. Druga w tabeli Jagiellonia Białystok podjęła na własnym boisku piąty Lech Poznań. Lepsi okazali się piłkarze Michała Probierze, którzy wygrali 2:1.

W hicie kolejki obie drużyny grały o sporą stawkę. Gospodarze w przypadku zwycięstwa zapewniliby sobie podium podczas zimowej przerwy. Natomiast podopieczni Nenada Bjelicy zwyciężyli w ostatnich pięciu spotkaniach i z pewnością nie zamierzali tej passy przerywać przy ul. Słonecznej, gdzie mieści się stadion Jagiellonii.

Od pierwszej minuty bardzo dobrze spisywały się obie defensywy. Zresztą nie jest to żadna nowość, gdyż Jagiellonia oraz Lech straciły najmniejszą liczbę bramek spośród wszystkich drużyn występujących w Ekstraklasie. Pierwsza bramka padła po pierwszym kwadransie. Putnocky wyszedł z bramki, ale na niekorzyść piłkarzy Kolejorza, minął się z futbolówką, do której dopadł Karol Świderski. Pomocnik Jagiellonii bez większych problemów otworzył wynik spotkania. Goście po utraconej bramce chcieli za wszelką cenę szybko odpowiedzieć. To powiodło im się dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Paulus Arajuuri głową pokonał Mariana Kelemena.

Poziom jaki pokazali nam piłkarze obu zespołów po zmianie stron sporo odstawał od pierwszych 45 minut. Więcej pracy miał sędzia Stefański, który co chwilę musiał przerywać grę. Pierwszą lepszą okazję zobaczyliśmy w 64. minucie i od razu padła bramka, a jej strzelcem okazał się Fiodor Cernych. Litwin silnym strzałem po krótkim słupku pokonał golkipera Lecha. Przyjezdni dążyli do wyrównania. Próbował Majewski, próbował Robak, ale ani jednemu, ani drugiemu nie udało się pokonać Kelemena.

Ostatecznie Jagiellonia wygrała 2:1 i tym samym spędzi zimę na podium. Z kolei piłkarze Lecha po pięciu zwycięstwach z rzędu nie wywiozą z Białegostoku nawet punktu, w wyniku czego pozostaną w tabeli na 5. pozycji.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:1 (1:1)
16′ Świderski (1:0)
45+3′ Arajuuri (1:1)
64′ Cernych (2:1)

żółte kartki: Romanczuk , Świderski – Kadar, Arajuuri

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Grzyb, Runje, Guti Tomelin, Tomasik, Góralski, Romanczuk, Frankowski, Świderski (77. Klimala), Chomczenowski, Cernych.
Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar, Trałka, Gajos, Makuszewski (39. Jóźwiak), Majewski (80. Pawłowski), Jevtić, Kownacki (68. Robak)