Jan Tratnik wzmacnia CCC Sprandi Polkowice

19 paź 2016, 19:53

Grupa CCC Sprandi Polkowice kontynuuje proces wzmacniania zespołu, pozyskując byłego mistrza Europy orlików, 26-letniego Jana Tratnika. Słoweniec podpisał z „pomarańczowymi” 2-letni kontrakt.

Jan Tratnik to bardzo uniwersalny kolarz, który potwierdził, że potrafi zarówno jeździć na czas, poradzi sobie jako lider w wyścigach etapowych, jak i jest w stanie wygrywać imprezy jednodniowe – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Z pewnością jest to zawodnik o bardzo dużym potencjale. Jest młodzieżowym mistrzem Europy, ma na koncie wiele sukcesów w młodszych kategoriach wiekowych i będziemy chcieli zapewnić mu jak najlepsze warunki, by mógł ten potencjał w pełni rozwinąć i wykorzystać.

Ten transfer jest dla nas również bardzo istotny z marketingowego punktu widzenia. Nasz główny sponsor, firma CCC, ma w Słowenii wiele sklepów, a Jan Tratnik to mistrz tego kraju – dodaje.

Śledziłem poczynania grupy CCC Sprandi Polkowice od kilku lat i gdy tylko Piotr Wadecki zwrócił się do mnie z propozycją, nie zastanawiałem się zbyt długo – tłumaczy Jan Tratnik. – Jest to jedna z najlepszych Pro Kontynentalnych ekip w peletonie, bardzo dobrze zorganizowana i mogąca pochwalić się bogatym kalendarzem startów. Drużyna startuje w największych wyścigach na świecie i wierzę, że otrzymam w niej odpowiednie wsparcie, będę mógł się rozwijać i zbierać doświadczenie. Moim celem na sezon 2017 jest jak najlepiej wykonywać przydzielone mi zadania. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by osiągnąć jak najlepsze wyniki dla zespołu

Pochodzący ze Słowenii kolarz ostatnie trzy sezony spędził w grupie Amplatz – BMC, w barwach której dwukrotnie zwyciężył na etapach i w klasyfikacji generalnej East Bohemia Tour (2015,2016) oraz sięgnął po dwa tytuły mistrza kraju. W 2015 roku zdobył koszulkę w jeździe na czas, a w tym był najlepszy w wyścigu ze startu wspólnego.

Kończący się sezon był jednym z najlepszych w jego wykonaniu. Poza wspomnianymi sukcesami, wygrał też etap Tour de Slovaquie, klasyfikację górską swojego narodowego Tour de Slovénie, klasyfikację punktową Istrian Spring Trophy i był 2. w Porec Trophy.

Na początku swojej kariery, jako zaledwie 21-latek, ścigał się w „worldtourowej” ekipie Quick Step.  Trafił do niej w 2011 roku, przechodząc z grupy Zheroquadro Radenska. Patricka Lefevere przekonał wtedy m.in. zwycięstwem w wyścigu dla orlików Gran Premio della Liberazione (pokonał w nim m.in. Michaela Matthewsa) oraz 2.miejscem w klasyfikacji generalnej Giro Delle Regioni, etapówki zaliczanej do Pucharu Narodów U23.

Po roku ścigania na najwyższym poziomie, w takich imprezach jak Critérium du Dauphiné, Tour de Romandie, czy też Volta Ciclista a Catalunya, wrócił do drużyny Radenska, na sezon 2012. Właśnie w tym roku został mistrzem Europy orlików, zajął 4. miejsce w  Ronde van Vlaanderen Espoirs (U23) i zdobył tytuł wicemistrza Słowenii w jeździe na czas.

źródło: CCC Sprandi Polkowice