Jastrzębski Węgiel bez problemu pokonuje rywala

21 sty 2017, 16:22

W ramach 19. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmował w swojej hali zespół Effectora Kielce. Przyjezdni nie zdołali sprawić niespodzianki, spotkanie zakończyło się po trzech setach zwycięstwem gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęło się korzystniej dla jastrzębian (4:0), jednak przyjezdni szybko doprowadzili do wyrównania (4:4). Od tej pory zespoły grały punkt za punkt (6:6, 8:8). W pewnym momencie kielczanie zaczęli wychodzić na prowadzenie (11:13), niedługo potem as serwisowy Jasona Derocco dał remis (13:13). Szala odwróciła się na drugą stronę i to gospodarze zdobyli kontrolę nad setem (18:15). Błąd na zagrywce po stronie kielczan dał jastrzębianom piłkę setową (24:21). Partię zakończył atak Macieja Muzaja (25:21).

Drugi set również zaczął się od prowadzenia jastrzębian (4:2). Leo Andrić dwa razy uderzył w sam środek bloku gospodarzy (6:3, 9:5).  Po kolejnym błędzie chorwackiego atakującego na boisku w jego miejsce pojawił się Michał Superlak. Zmiana nie rozwiązała problemów przyjezdnych, jastrzębianie mieli już wysokie, siedmiopunktowe prowadzenie (19:12). Wszystko wskazywało na to, że gospodarze gładko wygrają partię (23:14). Set zakończył się przy stanie 25:17.

Trzecia odsłona zaczęła się wyrównanie (2:2), ostatecznie punkt przewagi zdobyli jastrzębianie (7:6). Atak Jakuba Wachnika przełamujący blok wyrównał wynik (8:8). Gospodarzom ponownie udało się wyjść na prowadzenie (14:11) i utrzymywali je w dalszej części seta (18:15). Przy stanie 20:15 Superlak ponownie zmienił Andricia – nie był to najlepszy mecz atakującego Effectora, Chorwat nie trzymał równego poziomu skuteczności. Goście zaczęli odrabiać straty (21:19). Mecz skończył atak z krótkiego Grzegorza Kosoka (25:23).

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Muzaj, Derocco, Oliva, Kampa, Popiwczak, Boruch, Bachmatiuk, Ernastowicz, Gil, Strzeżek

Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrtstaetter, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak, Biniek, Antosik, Bućko, Formela, Orobko, Superlak,