Jatrzębianie odnoszą pewne zwycięstwo!

18 lis 2017, 16:45

W dziesiątej kolejce siatkarskiej PlusLigi sezonu 2017/18 w HWS w Jastrzębiu-Zdroju ósma drużyna w tabeli czyli Jastrzębski Węgiel zmierzyła się z trzynastą ekipą czyli Łuczniczką Bydgoszcz.

Już od pierwszych akcji gospodarze pokazali swoje umięjętności i zaczeli od zdecydowanego prowadzenia (4:1). Goście jednak opanowali sytuację szybko i doprowadzili do remisu (6:6). Potem obie ekipy grały punkt za punkt, na tablicy często był wynik remisowy (10:10, 13:13). Cztery kolejne oczka zdobyli jastrzębianie i to znów gospodarze byli na prowadzeniu (17:13). W końcówce przyjezdni odrobili połowę start (21:19). Do końca punkty zdobywali tylko jastrzębianie i to oni pewnie wygrali premierową odsłonę (25:19).

Drugą odsłonę zespoły rozpoczęły od walki, żaden nie mógł wyjść na większą przewagę. Jednak dzieki skutecznym atakom to gospodarze wyszli na czteropunktową zaliczkę (11:7). Goście dość szybko zaczeli odrabiać skutecznie straty, najpierw doprowadzili do remisu (12:12), a potem dzięki skutecznym blokom wyszli na prowadzenie (12:15). Gospodarze wzięli się ponownie do gry i za kilka chwil znów mieliśmy remis (17:17). W końcówce drugiego seta jastrzębianie uzyskali czteropunktową przewagę (22:18). Ostatecznie gospodarze wygrali tę partię w stosunku (25:23).

Trzecią partie od trzypunktowej przewagi rozpoczeli gospodarze (8:5). Przyjezdni nie zamierzali się tak łatwo poddać i doprowadzili tylko do remisu (11:11). Ale cztery kolejne akcje wygali gospodarze i to ekipa Jastrzębskiego Węgla miała bardzo korzystą sytuację (15:11). Wynik w kóńcówce tego seta (21:17) wskazywał że to spotkanie zbliża się do końca. Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali tą patie jak i całe spotkanie 3:0

Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kosok, De Rocco, Boruch, Kampa, Lushtaku, Quiroga Sobala, Oliva, Popiwczak

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Rhonka, Gryc, Bobrowski, Filipiak, Batagim Sacharewicz, Szalacha, Goas, Kowalski