Jesteśmy mistrzami Europy! Młodzi Polacy nie mieli sobie równych!

16 sty 2017, 20:27

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 21 została halowym mistrzem Europy w hokeju. Biało-Czerwoni na turnieju w Portugalii wygrali wszystkie swoje spotkania.

Podopieczni Jacka Adriana swoje zmagania na Młodzieżowych Halowych Mistrzostw Europy w hokeju rozpoczęli 13 stycznia o 12:30 meczem z gospodarzami. Polacy od samego początku zdecydowanie przeważali w spotkaniu efektem czego pierwszą połowę wygrali aż 4:0. W drugiej nasi reprezentanci nieco spuścili z tonu, ale ostatecznie utrzymali czterobramkową przewagę i pokonali rówieśników z Portugalii 6:2.

Niespełna pięć godzin później Biało-Czerwoni pojawili się po raz drugi na hali w Lizbonie. Tym razem rywalem Polaków byli Rosjanie. Nasi wschodni sąsiedzi postawili nam twardsze warunki niż poprzedni rywale, ale i tak udało się pewnie wygrać spotkanie 4:1.

Swoje zmagania w grupie B zakończyliśmy dzień później meczem z Czechami. W pierwszej części gry podopieczni Jacka Adriana zdołali wbić rywalom dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej. W drugiej w szeregach polskiej drużyny wdarło się małe rozprężenie efektem czego były dwie stracone bramki. Polacy jednak ostatecznie wygrali tę batalie 3:2.

Biało-Czerwoni po trzech zwycięstwach wygrali swoją grupę i awansowali do półfinału. Tam przyszło im się zmierzyć z Białorusinami. Pierwsze 35 minut było niezmiernie wyrównane. Żadna z ekip nie potrafiła pokonać bramkarza rywali. Między innymi dzięki fantastycznej postawie Dawida Wróbla Polacy zachowywali czyste konto do przerwy. W drugiej połowie, po wysłuchani wskazówek od szkoleniowca, nasi reprezentanci przycisnęli mocniej swoich rywali, strzelili aż cztery bramki wygrywając całe spotkanie 4:0 i zameldowali się w finale imprezy.

15 stycznia w walce o złoto podopiecznym Jacka Adriana przyszło zmierzyć się z Austrią. Było to zdecydowanie najcięższe spotkanie Biało-Czerwonych na tej imprezie. Pierwszą część gry zdołaliśmy wygrać 2:1. Finałowe 35-minut było jeszcze bardziej dramatyczne. Jednak po heroicznej walce udało nam się ostatecznie wygrać finał 5:4. Rezultat ten oznaczał, że Polacy zostali mistrzami Europy.

Złoto reprezentacji Polski to nie jedyny sukces który udało nam się wywalczyć. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz reprezentant- Dawid Wróbel.