ME w Judo: Sarnacki na 5. miejscu

Aktualizacja: 23 kwi 2017, 12:33
22 kwi 2017, 19:26

W trzecim dniu mistrzostw Europy w Judo najbliżej zdobycia medalu dla reprezentacji Polski był rywalizujący w kategorii +100 kg Maciej Sarnacki. Niestety nasz judoka przegrał walkę o brązowy medal i ostatecznie zakończył rywalizację na 5. miejscu.

Sarnacki w pierwszej walce pokonał Austriaka Daniela Allerstorfera. W drugiej rundzie okazał się lepszy od reprezentanta Węgier Borana Borny. Natomiast w walce ćwierćfinałowej pokonał zawodnika z Bośni i Hercegowiny Haruna Sadikovica. W półfinale rywalem Polaka był Gruzin Adam Okruashvili. Niestety lepszy okazał się reprezentant Gruzji, który dwukrotnie punktował przez waza-ari. W walce o brązowy medal Sarnacki przegrał z mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro w kategorii do 100 kg Lukasem Krpalekiem.

Spośród pozostałych reprezentantów Polski, którzy dzisiaj toczyli swoje pojedynki, nikt nie zdołaj awansować do półfinałów i repasaży. Już w pierwszej walce z turnieju odpadła rywalizująca w kategorii do 78 kg Beata Pacut, która przegrała z reprezentantką Wielkiej Brytanii Natalie Powell. W kategorii do 90 kg walczyło dwóch biało-czerwonych. Piotr Kuczera odpadł z trzeciej rundzie, a Patryk Ciechomski w rundzie drugiej. Jakub Wójcik, który walczył w kategorii do 100 kg, zakończył udział w mistrzostwach w rundzie pierwszej. Natomiast nasz drugi reprezentant w kategorii +100 kg Kamil Grabowski pożegnał się z mistrzostwami Starego Kontynentu w rundzie drugiej.