Judo: Zwycięstwo Arlety Podolak w turnieju Grand Prix

13 maj 2016, 19:54

Startująca w kategorii do 57 kilogramów Arleta Podolak zwyciężyła w turnieju rangi Grand Prix. Natomiast Agata Perenc zajęła 3. miejsce w kategorii do 52 kg.

Pierwsze dwie walki nie były łatwe dla Arlety Podolak. W obu pojedynkach zwyciężyła na kary shido. W półfinale rywalką Polki była Timna Nelson Levy z Izraela. Biało-czerwona zwyciężyła błyskawicznie po 44 sekundach walki. W pojedynku o złoty medal Podolak pokonała reprezentantkę Hiszpanii Jaione Equisoain. Polka dzięki zwycięstwu w turnieju Grand Prix zachowała szansę na kwalifikację do igrzysk olimpijskich.

Agata Perenc zwyciężyła w dwóch pierwszych walkach pokonując zawodniczki z Kazachstanu i Mongolii. Niestety w walce ćwierćfinałowej uległa Szwajcarce Evelyne Tschopp. Jak się później okazało  była to jedyna porażka Polki w całym turnieju. W repasażu pokonał judoczkę z Mongolii, a w walce o brąz pokonała Białorusinkę Darię Skrypnik.

Dziś w Ałmatach startowali również Karolina Pieńkowska, Aleksander Beta oraz Paweł Zagrodnik.