ME juniorów 2016: Drugie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

Aktualizacja: 3 wrz 2016, 18:02
3 wrz 2016, 16:22

Reprezentacja Polski juniorów zdobywa kolejne, bezcenne punkty na tegorocznych Mistrzostwach Europy U20. Podopieczni Sebastiana Pawlika pokonali Ukrainę 3:0. To już drugie zwycięstwo naszych młodych siatkarzy. Wczoraj po trudnym i wymagającym meczu pokonali Francję 3:2.

Pierwszy set spotkania z Ukrainą, podobnie jak cały mecz, kontrolowany był przez Polaków. Pomimo iż Ukraina stawiała opór i walczyła o każdy punkt, to Biało-Czerwoni okazali się lepszą drużyną. Byli skuteczniejsi w każdym aspekcie: zagrywka, przyjęcie i atak. Pomimo początkowo wyrównanego pojedynku (na drugiej przerwie technicznej Ukraina prowadziła 16:15) Polacy w decydujących momentach zachowali zimną krew i zwyciężyli. Ważne punkty w pierwszym secie wywalczył naszemu zespołowi Bartosz Kwolek za sprawą asów serwisowych. Wygraliśmy 25:21.

Drugi set, podobnie jak pierwszy, rozpoczęliśmy dobrze – zdobywając pięciopunktową przewagę. Nasze błędy w zagrywce pozwoliły reprezentacji Ukrainy w końcówce seta odrobić kilka punktów straty. Ostatecznie druga partia spotkania po ataku Fornala zakończyła się zwycięstwem Polaków 25:20.

Trzeciego, a zarazem ostatniego seta, rozpoczęliśmy znakomicie. Już po kilku pierwszych akcjach uzyskaliśmy dwu punktową przewagę. Niestety reprezentacja Ukrainy odrobiła straty i na pierwszą przerwę techniczną trzeciego seta zeszliśmy z boiska z jednopunktową stratą (7:8). Kolejne punkty obie drużyny zdobywały naprzemiennie. Jak okazało się chwilę później, była to tylko chwilowa niedyspozycja naszej reprezentacji. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc (16:11). Kilkupunktową przewagę utrzymaliśmy już do końca seta, zwyciężając tym samym 25:18.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Jakub Ziobrowski (20 pkt.). Warto dodać, że dwa kolejne miejsca na liście czołowych zawodników spotkania również zajęli Polacy: Kwolek (12 pkt.) i Kochanowski (11 pkt. ).

Po zakończeniu drugiej kolejki rozgrywek obejmujemy pozycję lidera grupy A zdobywając 5 punktów.

Kolejny mecz rozegramy 4 września o godzinie 19:00. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie reprezentacja Niemiec.

Polska – Ukraina 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

Polska: Kozub, Rajchelt, Ziobrowski, Domagała, Kochanowski, Huber, Woch, Fornal, Kwolek, Busch, Jakubiszak, Masłowski

Ukraina: Poluian, Holoven, Ostapenko,Plotnytskyi, Kucher, Lykhodid, Rohozhyn,Viietskyi, Stolbunov, Kanaiev, Klepko, Andriiuk