Kadra koszykarzy: Rozstrzelani przez Porzingisa

11 sie 2017, 20:52

Po słabej końcówce i bardzo dobrej postawie Kristapsa Porzingisa nasi koszykarze przegrali z reprezentacją Łotwy. Następne sparingi kadry trenera Taylora w dniach 18-20 sierpnia w Hamburgu.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, a w pierwszej piątce Łotwy pojawiła się ich największa gwiazda – Kristaps Porzingis. Polacy byli jednak pewni siebie, a po rzutach wolnych Mateusza Ponitki prowadzili nawet 16:12. Zawodnik New York Knicks pokazał później kilka dobrych akcji i to głównie dzięki niemu gospodarze zdobyli przewagę. Końcówka kwarty należała jednak do Tomasza Gielo – po jego trafieniach Biało-Czerwoni po 10 minutach gry prowadzili 23:21.

W pierwszych minutach drugiej części gry indywidualne akcje A.J. Slaughtera umożliwiały Polakom utrzymywanie przewagi, a po kolejnym trafieniu Gielo było już nawet 30:23. Od tego momentu koncertowo zaczęli grać podopieczni trenera Ainarsa Bagatskisa – zanotowali nawet serię 14:0….

Trzecia kwarta rozpoczęła się ponownie od lepszej gry Łotyszy. Dzięki rzutom wolnym Aarona Cela i Damiana Kuliga Polacy zbliżyli się do stanu 45:49 w tej odsłonie.

Mimo że gospodarze ciągle utrzymywali przewagę i kontrolowali sytuację na parkiecie, to nasz zespół cały czas był w grze – pomagały w tym też trójki Przemysława Zamojskiego. Obrona Łotyszy funkcjonowała bardzo dobrze, ale dzięki trafieniu z dystansu Kuliga Polacy zdołali doprowadzić do remisu na trzy minuty przed końcem. Rywale nie zamierzali pozwolić na nic więcej – trójki Strelnieksa i Porzingisa ustawiły wynik.

Łotwa – Polska 77:65 (21:23, 16:9, 20:20, 20:13)

Łotwa: Kristaps Porzingis 24, Rolands Smits 18, Janis Strelnieks 14, Dairis Bertans 7, Kristaps Janicenoks 4, Janis Timma 4, Janis Blums 2, Ilja Gromovs 2, Davis Bertans 2, Arturs Ausejs 0, Martins Meiers 0.

Polska: Damian Kulig 12, Tomasz Gielo 9, Przemysław Zamojski 9, Aaron Cel 8, Adam Waczyński 6, A.J. Slaughter 6, Michał Sokołowski 4, Mateusz Ponitka 4, Adam Hrycaniuk 4, Łukasz Koszarek 3, Karol Gruszecki 0.